čtvrtek 21. prosince 2017

Garden Ghouls Toralei (CZ)

Z výletu do Vídně jsem si nakonec přivezla tři panenky: Dlouho sháněnou a už téměř oplakanou pirátskou Rochelle a pak ještě Zahradní potvůrky Cleo a Toralei (po Twyle až tak ukrutně netoužím, navíc tam nebyla jediná ani trochu ucházející).
Takže začneme kočičandou.

Krabice není vůbec nápaditá, neobsahuje žádné doplňky, stojánek (který by s těmi křídly vážně potřebovala!) ani hřebínek nebo deníček.Dokonce nemá ani vlastní boxart.

Takže tady je panenka venku z krabice


Celá tahle serie je stylizovaná do hmyzího světa, takže to se nám prolíná úplně všude.

Na hlavě má kočka šedé průhledné brýle imitující hmyzí segmentová očka - a dokonce i s tykadly (jedním švihácky ohnutým)

Brýle mají i vzorované nožičky a skrz ně je procvaknuté plastové Tčko, které drží brýle na místě
Vlasy má Torča jasně oranžové , s ofinou, jeden pramen v pravo má krimplovaný a v něm a v ofině má tyrkysově-zelené pramínky.


Barvy jsou to krásné, ovšem horší užř je to s materiálem. Materiál je hnusný, na omak takový podivně šustivý nylon, který podivně třčí všemi směry, nedá se nijak pořádně upravit a jakmile se zacuchá, tak je s vlasy prostě amen. Prostě nejlacinější varianta, kterou mohli sehnat. Hnus, velebnosti!
Vlasy má příšerně okudlané a docela dlouhé (což k Torče prostě nejde) a bude se to strašně cuchat.Obličej má Torča už porebootový - má přimalovaný "čumáček", který její předchozí verze neměla. Má zelené kočičí oči. Oční stíny má nad okem jemné, světle tyrkysové, nepříliš výrazné, stejně jako spodní růžové. Pod očima má tyrkysové tečky, ale nikterak nápadné. Pusu má narůžovělou. A nemá tmavší malování na jedné polovině obličeje, jako to mívala.Krom toho také přišla o svoje drápky - má obyčejné "lidské" ruce, jako ostatní ghoulky. Musím říct, že mně se nový tvar rukou vůbec nelíbí, přijdou mi taková vyzáblé, kostnaté a hlavně dost chlapské, vůbec ne elegantní ručky dospívající dámy. Navíc mají nový systém kloubů - což znamená, že se panence nedají ruce vyndat a navíc klouby vypadají, jako by nebyly pořádně zastrčené do sebe. Tfuj.


Na sobě má kočka šaty úpoměrně jednoduchého střihu - bez ramínek, kolem krku. Jsou ze syntetického saténu, kolem krku je stužka a šaty s ní spojuje pružná černá síťovina. Na saténu je potisk motýlů a kočičích očí. Dole mají červený kanýr a tylový černý kanýr.
Boty má kočička jasně oranžové, poloprůhledné - jak se tenhle styl hodil k electrified, tak k motýlovi se vůbec nehodí. Barva je ve skutečnosti mnohem jasnější, než nafotce - tak jasná, že ji foťák ani nechtěl pobrat. V předu je ěnco, co vypadá trochu jako motýlí kostra (kdyby měli motýli kostru a ne exoskelet)


Podpatek ze všeho nejvíc připomíná rybí kostruKrom bot a šatů a brýlí panenka nemá vůbec žádné doplňky. Na to, že u nás za ni chtějí skoro 800, tak je to dost ubohé.

Na zádech má panenka vcelkem tři díry - jednu na ocásek a dvě na křídla. Díru na ocásek mají i šatyDetail na díry


A takhle to vypadá i s křídly


Kloub je protáčecí a čepy do zad jsou z obou stran stejné, takže tereticky se dají křídla nasadit tak i tak, ale prakticky se k sobě pořádně nevejdou - a mě trvalo dobrých pár minut, než se mi je podařilo nasadit tak, jak patří.

Křídla jsouá z ejdné strany potištěná barevnou folií, z druhé jsou vzorovaná plasticky - oba vzory jsou sice stejně, ale rozhodně na sebe nelícují.Navíc je tisk fólií velice nekvalitní
A takhle vypadá Torča bez křídel
Už jsem si i říkala, že ji přetělím na staré tělo, ale... pak by nemohla mít ta křídla, která jsou víceméně důvodem, proč jsem si ji kupovala.

Takže abych to shrnula: 9/10 za kreativitu a návrh, 2/10 za provedení - a celkově vzato to za ty peníze nestojí ani trochu a očekávám, že do pár týdnů bude panenka na odpis, pokud se octne v rukou dítěte.1 komentář:

  1. Mně se z této edice nejvíce zalíbila Cleo, když tedy nepočítám zajímavě řešenou Treesu. Tak se těším, až ji představíš :) Jak je to s lepidlem vlastně u těchto nově zpracovaných panenek?

    OdpovědětVymazat